چگونه مناسب ترین درب را برای پارکینگ انتخاب کنیم؟ درب ریلی بهتر است یا درب جکی؟

دسته بندی : بلاگ

درب ریلی و درب جکی هر کدام چه ویژگی هایی دارند؟ مزایا و معایب هر درب کدام است؟‌ برای پارکینگمان درب ریلی بخریم یا درب جکی؟ هزینه ی کدام درب کمتر است و کدام درب خرابی کمتری دارد؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

درب ریلی بهتر است یا درب جکی؟ اگر در حال ساخت یا بازسازی یک ساختمان باشید حتما به این سوال برخورد کرده اید و به دنبال مزایا و معایب هر یک از این درب ها بوده اید. جهت انتخاب درب مناسب برای پارکینگ، لازم است تا ابعاد، امنیت و ظاهر هر درب را مد نظر قرار دهید تا پس از مدتی از انتخاب خود پشیمان نشوید. ما در این مقاله شما را با تمام ویژگی های درب ریلی و درب جکی آشنا می کنیم.

ویژگی های درب ریلی پارکینگ

درب های ریلی از جدید ترین انواع درب هستند که به دلیل سهولت در باز و بسته شدن و اشغال فضای بسیار کم، مورد استقبال زیادی قرار گرفتند. درب های ریلی برای تمامی انواع درب اعم از درب کمد، درب کابینت و درب اتاق مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما یکی از مهم ترین کاربرد های درب ریلی، استفاده در درب های سنگین و بزرگ پارکینگ یا کارخانه است.

درب ریلی پارکینگ اتوماتیک

عملکرد درب های ریلی به این صورت است که تعداد مناسب شاخه های ریلی در قسمت بالای درب نصب می شوند تا درب شما با کمک قرقره ها، بر روی ریل حرکت کند. البته ریل ها و قرقره ها، دارای تحمل وزن خاصی هستند و شما باید با توجه به وزن درب مورد نظرتان، تجهیزات درب ریلی مناسبی را انتخاب کنید. قدرت تحمل وزن یراق درب ریلی پارکینگ از 120 کیلو گرم تا 1200 کیلو گرم متغیر است.

درب های ریلی ظاهر بسیار مدرنی دارند و به خاص تر شدن نمای ساختمان شما کمک می کنند. نکته قابل توجه در نصب درب های ریلی اینست که باید دقت کنید که در قسمت چپ یا راست درب پارکینگ خود فضای کافی برای باز شدن درب ها داشته باشید. چرا که درب ریلی در هنگام باز شدن به موازات دیوار کنار درب حرکت می کند و اگر دیواری به اندازه ی درب شما وجود نداشته باشد، درب به دیوار گیر کرده و امکان باز شدن را ندارد.

درب کشویی پارکینگ

شما می توانید درب کشویی پارکینگ خود را به سیستم کنترل خودکار و ریموت مجهز کنید و یا از طریق اتصال به وسایل ارتباطی مثل تلفن همراه، بدون دخالت مستقیم دست و صرف نیروی زیاد، درب را باز یا بسته کنید. تردد و باز و بسته کردن درب ریلی پارکینگ هیچ محدودیتی ندارد و شما می توانید بارها و بارها در طول روز، اقدام به ورود و خروج از درب نمایید.

سیستم کنترل خودکار درب ریلی پارکینگ، امکان تجهیز شدن به باتری ذخیره کننده برق را دارد. به این ترتیب شما با نصب این باتری می توانید در زمان قطع برق نیز درب پارکینگتان را باز و بسته کنید. البته ممکن است که بودجه ی مشخص شما برای ریلی کردن درب پارکینگتان، اجازه امکان پرداخت هزینه ی اضافه تر برای خرید باتری ذخیره کننده را به شما ندهد. نگران نباشید! شما می توانید در هنگام قطعی برق، دکمه ی قطع برق را در سیستم کنترل خودکار بزنید تا امکان باز و بسته کردن دستی درب پارکینگتان را بر روی ریل ها داشته باشید. سنسور های موجود بر روی درب ریلی پارکینگ، امکان برخورد درب با اجسام خارجی را در هنگام بسته شدن درب، به حداقل می رساند.

درب ریلی پارکینگ با اشغال فضای کم

از مزایای دیگر درب کشویی پارکینگ می توان به صدای کم و سرعت بالای این درب در هنگام جابجایی اشاره کرد. درب ریلی به دلیل حرکت در یک مسیر مشخص و کنترل حرکت، اصطکاک کمتری دارد. همچنین درب های ریلی به دلیل وزن بالای ملزومات ریلی کردن درب، از امنیت بسیار بالایی برخوردارند و امکان هول دادن و باز شدن با فشار را ندارند.

تجهیزات ریلی کردن درب های سنگین در انواع و کیفیت های متفاوتی در بازار موجود است. اگر شما در منزلتان فضای کمی برای باز کردن درب های اتاق، کمد، سرویس بهداشتی، کابینت و … دارید، می توانید از انواع مکانیزم درب ریلی مناسب با دربتان استفاده کنید تا نه تنها برای همیشه با مشکل کمبود جا خداحافظی کنید، بلکه زیبایی و مدرنیته را نیز به فضای منزل خود هدیه کنید.

ویژگی های درب جکی پارکینگ

درب های جکی پارکینگ یا درب های بازویی، درب هایی هستند که اکثر افراد با آن آشنایی کامل دارند. جک ها از طرفی به دیوار کنار درب متصل شده و از طرفی به درب پارکینگ نصب می شوند. زمانی که شما قصد باز کردن درب را داشته باشید جک ها دقیقا مانند لولای درب عمل کرده و درب را باز می کنند. به این ترتیب درب اصطلاحا بر روی لنگه ی خود به اندازه ی نود درجه چرخیده و به دیوار کنار درب می چسبد.

درب جکی پارکینگ

درب های جکی در دو نوع تک لنگه و دو لنگه در بازار موجود هستند. اگر پارکینگ شما دارای یک در بزرگ است پس فقط از یک سمت به جک متصل می شود و بر روی یک لنگه می چرخد. اما اگر درب پارکینگ شما از دو قسمت تشکیل شده و دو لنگه است، از دو طرف به جک ها متصل می شود.

درب جکی پارکینگ به طور معمول فضای زیادی را برای چرخش خود اشغال می کند. بنابراین اگر پارکینگ شما دارای درب تک لنگه ی پنج متری باشد، به پنج متر فضای چرخش نیاز دارید و اگر پارکینتان دو لنگه ی پنج متری باشد، در هنگام چرخش فضای دو و نیم متری را اشغال می کند.

سیستم کنترل خودکار جک ها نیز به ریموت یا تلفن همراه شما متصل می شوند و امکان نصب باتری ذخیره خودکار را دارند اما در صورت نبود برق به سختی باز می شوند.

درب جکی پارکینگ از امنیت نسبتا خوبی برخوردار است. اما لازم است بدانید این جک ها با فشار آوردن زیاد، تاب بر می دارند؛ با تاب برداشتن جک ها، درب پارکینگ شما نیز کمی کج شده و سپس به راحتی باز می شود. بنابراین در هنگام خرید جک برای درب پارکینگ خود، از جک های بسیار با کیفیت استفاده کنید که امکان تاب برداشتن کمتری داشته باشند.

درب جکی دو لنگه

درب های جکی در هنگام باز شدن صدایی ندارند، اما سرعت حرکت آن ها نسبتا کم است، چرا که درب های پارکینگ سنگین هستند و این وزن سنگین فقط توسط جک ها نگه داشته می شود؛ اما تعداد تردد و باز و بسته شدن درب هیچ محدودیتی ندارد.

درب بازویی پارکینگ نیز مانند درب ریلی دارای سنسور حساس به حرکت، برای تشخیص اجسام مقابل خود است. به این ترتیب مطمئن باشید تا زمانی که هر جسمی، در بین چارچوب درب پارکینگ شما قرار گرفته باشد، درب جکی بسته نخواهد شد.

البته شما برای جلوگیری از ورود سارقین و افراد غریبه به داخل منزل خود باید درب ورودی حیاط را هم به قفل های ضد سرقت و ایمن مجهز کنید. برای دیدن انواع قفل های با کیفیت می توانید از صفحه ی قفل درب حیاط دیدن نمایید.

درب ریلی بهتر است یا درب جکی؟

در این مقاله با تمام ویژگی های درب های ریلی و درب های جکی آشنا شدید. اکنون در این قسمت به مقایسه ی ویژگی های این دو درب می پردازیم:

  • در هنگام انتخاب، به فضای باز شدن درب پارکینگ دقت کنید: اگر دیواری به اندازه درب شما، در کنار درب قرار دارد از درب ریلی استفاده کنید. اما اگر فضای کافی ندارید تا درب به موازات دیوار کناری باز شود لازم است از درب جکی استفاده کنید (به طور کلی درب های ریلی فضای کمتری را نسبت به درب های جکی اشغال می کنند.)
  • هر دو درب امکان مجهز شدن به سیستم کنترل خودکار، باتری ذخیره و سنسور را دارند.
  • در صورت قطع برق و نبود باتری ذخیره، درب های ریلی امکان باز و بسته شدن ساده تری را نسبت به درب های جکی دارند.
  • درب های ریلی از امنیت بسیار بالاتری نسبت به درب های جکی برخوردارند و به هیچ عنوان به زور، باز نخواهند شد.
  • درب های کشویی اصطکاک کمتری نسبت به درب های جکی دارند، به همین علت دارای طول عمر بیشتری هستند.
  • درب ریلی و درب جکی صدای بسیار کمی در هنگام باز و بسته شدن دارند.
  • سرعت حرکت درب ریلی از درب جکی بیشتر است.
  • تعداد تردد در هر دو درب، هیچ محدودیتی ندارد.
مقایسه درب ریلی و درب جکی

شما با مقایسه ی ویژگی های درب ریلی و درب جکی می توانید انتخاب آگاهانه تر و صحیح تری را برای درب پارکینگتان داشته باشید. مسلما پیشنهاد تیم تجهیز ریل به شما، خرید درب ریلی پارکینگ است، چرا که مزایای بیشتر و معایب کمتری نسبت به درب جکی دارد. برای ریلی کردن درب پارکینگتان با تجهیزات با کیفیت و مرغوبی که قیمت مناسبی هم دارند از فروشگاه یراق آلات درب ریلی تجهیز ریل دیدن نمایید.

خرید با کیفیت ترین درب کشویی پارکینگ

تجهیز ریل با 10 سال سابقه ی فروش یراق آلات و تجهیزات درب های ریلی به شما کمک می کند تا درب های خود را با بهترین تجهیزات، ریلی کنید و از مزایای درب ریلی بهره مند شوید. افراد متخصص تیم تجهیز ریل با تجربه و دانشی که دارند از ابتدای مسیر انتخاب درب مناسب، تا انتهای خرید درب ریلی پارکینگ، همراه شما هستند. پس برای دریافت مشاوره رایگان جهت ریلی کردن تمامی درب های ساختمان و منزلتان، با شماره ی 02177343556 تماس بگیرید.

انتخاب درب پارکینگ
تاریخ انتشار: 18.05.1400
نظرات کاربران

پرسش و پاسخ

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

پاسخ کارشناسان تجهیز یراق به پرسش یا دیدگاه شما را از طریق پیامک به اطلاعتان خواهیم رساند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 24 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ RAIL 2020